Zinātne par maskām un to aerosolu filtrēšanu ir labi saprotama. Ja porainu masku novieto gaisa priekšā, kas satur aerosolus, daļa aerosolu tiks iesprostoti maskā. The Minute physics dod ieskatu par dažādiem masku izmantotajiem filtrēšanas mehānismiem, īpašu uzmanību pievēršot N95 un ķirurģisko masku elektrostatiskajam mehānismam.

Neskatoties uz skaidru izpratni par masku darbību, joprojām pastāv daudz nepareizu priekšstatu par to efektivitāti. Viens no šādiem maldīgiem priekšstatiem ir tāds, ka vīruss ir pārāk mazs, lai to filtrētu ar maskām.

Tā nav taisnība, jo netiek uzskatīts, ka vīruss eksistē kā daļiņa gaisā. Maskas darbojas kā filtri, un to efektivitāte nav atkarīga tikai no poru lieluma, kā paskaidrots Minute Physics video. Vēl viens nepareizs uzskats ir tāds, ka maskas ir pilnīgi neefektīvas aerosolu filtrēšanā. Šis jēdziens ir pretrunā ar pamata fiziku un ir līdzīgs apgalvojumam, ka, valkājot mēteli, jūs nesasilsiet. Maskas kavē daļiņu plūsmu, tādējādi uztverot daļu izelpoto vai ieelpoto aerosolu. Aizsardzības līmenis, ko nodrošina maska, ir atkarīgs no tās materiāla, piemērotības un attiecīgo aerosolu izmēra. Visbeidzot, daži cilvēki uzskata, ka maskas aizsargā tikai no lielākiem pilieniem, nevis aerosoliem. Tas arī ir maldīgs priekšstats. Maskas nodrošina daļēju aizsardzību gan pret ieelpotiem, gan izelpotiem aerosoliem, un aizsardzības līmenis ir atkarīgs no maskas materiāla kvalitātes, piemērotības un aerosolu izmēra.