Zobu procedūras var radīt augstu aerosolu daudzumu, kas var aerosolizēt siekalas un izplatīt vīrusu gadījumā, ja pacients ir inficēts. Tas apdraud gan zobārstu , gan pacientus. Zobārstiem jālieto labas kvalitātes un pareizi nēsātas maskas, lai efektīvi samazinātu infekcijas risku.

Telpā esošās gaisa kvalitātes jomā “avota kontrole” ir svarīga. Tas nozīmē, ka jānoņem avots, nevis jāmēģina noņemt smaku caur ventilāciju. Zobārstniecībā tas tiek sasniegts, izmantojot lokalizētu aerosolu noņemšanu. Šis risinājums ir efektīvs un viegli īstenojams ar ierobežotiem izdevumiem.

Lai vēl vairāk samazinātu infekcijas risku, var izmantot labu masku, ventilāciju ar ārējo gaisa vai filtrēšanas un HEPA gaisa tīrīšanas iekārtām, lai mazinātu aerosolus, kas var izbēgt no lokalizētās aerosolu noņemšanas sistēmas. Šīs metodes ir visefektīvākās zobu procedūras laikā, kad aerosoli ir augstāki un ekspozīcija ir lielākā.

Pacientam var būt noderīga arī antiseptiska skalošana, piemēram, Listerine, jo tās ir parādījušas efektivitāti pret vīrusiem. Tomēr efekts ir pagaidu un vīrusi drīz vien atkārtoti inficēs siekalas. Lai maksimāli izmantotu šos labumus, skalošanu var atkārtot katras 10 minūtes.

Ir jāizvairās no ķīmisku aerosolu izmantošanas ar difuzoru, jo tā var būt bīstama, ja netiek ļauts līdzeklim pilnībā izgarot, pirms atkārtoti ieiet istabā. Turklāt tas ir mazāk efektīvs risinājums, nekā augstāk minētie risinājumi, jo tas darbojas tikai pēc procedūras, kad ekspozīcijas laiks, vīrusu koncentrācija un risks ir vislielākie. Izsmidzinātāji var tikt izmantoti tikai virsmu dezinfekcijai, kad telpa ir tukša, jo var būt efektīvākas virsmu dezinfekcijas metodes.