Covid-19 vīrusu var pārnēsāt trīs dažādos veidos: aerosolu, lielu pilienu un fomītu.

Aerosoli ir sīkas siekalu vai elpceļu šķidruma daļiņas, kas var palikt gaisā no dažām sekundēm līdz stundām un pat pārvietoties lielos attālumos. Tās var inficēt cilvēku, ieelpojot caur degunu vai muti, vai, mazāk ticams, nogulsnējot uz acīm. Mazākās daļiņas var sasniegt dažādas elpceļu daļas.

Lielo pilienu vai ballistisko pilienu ceļš ietver siekalu vai elpceļu šķidruma daļiņas, kas tiek izvadītas klepojot, šķaudot vai runājot. Šie pilieni ballistiski lido pa gaisu un inficē cilvēku, ietekmējot viņa muti, nāsis vai acis. Ja pilieni kādam neiesitīs, tie nokritīs zemē 1-2 metru attālumā.

Fomīta ceļš ietver pieskaršanos piesārņotai virsmai, piemēram, gaismas slēdzim vai durvju rokturim, un pēc tam vīrusa pārnešanu uz rokām. Pēc tam vīrusu ar pieskārienu var pārnest uz muti, nāsīm vai acīm.

Pārnešanas ceļu relatīvā nozīme mainīsies atkarībā no vairākiem faktoriem, tostarp cilvēku uzvedības, masku nēsāšanas, roku higiēnas un vides. Pašlaik CDC zinātniskajā ziņojumā par SARS-CoV-2 pārnešanu par primāro pārnešanas ceļu uzskata ļoti smalku pilienu un aerosolu ieelpošanu. Daudzi zinātnieki uzskata, ka aerosola ceļš ir dominējošais pārnešanas ceļš, ko sniedz fomīti un ballistiskie pilieni. Tas ir saistīts ar lielo transmisijas gadījumu skaitu no personām bez simptomiem, kuras neklepo un neatceras tiešu klepu. Tiek uzskatīts, ka ballistiskie pilieni un fomīti ir mazāk svarīgi, bet tomēr iespējami pārnešanas ceļi.

Pirmajā pandēmijas gadā CDC un PVO kā galvenos pārnešanas ceļus izvirzīja lielus ballistiskos pilienus un fomītus, vienlaikus mazinot aerosolu ieelpošanas nozīmi. Šī pretestība sakņojas vēsturē un nepareizos pieņēmumos par tradicionālajiem pārraides ceļiem.